ТОВ Глобо-Лтд. Новий офіс в Хмельницькому.
Офіс розташований в центрі міста, за адресою: вул. Зарічанська 5\3.
Тепер побачити зразки нашої продукції і зробити замовлення можна набагато швидше.
Детальніше

Установка бордюрів своїми руками

Почати слід з підготовки поверхні, де буде розташовуватися бордюр. Для цього в землю вбиваємо кілочки і натягуємо мотузку по лінії майбутнього бордюру. Потім потрібно викопати траншею. Глибина траншеї повинна трохи перевищувати висоту приготованого бордюрного каменю. Ширина траншеї - приблизно 20 см для тротуарного бордюру, і 30-40 см для дорожнього.

 

Готову траншею необхідно утрамбувати. Дуже зручно використовувати для цього дерев'яну конструкцію у формі перевернутої букви «Т», яку легко можна спорудити на місці з підручних засобів. По всій довжині траншеї на дно укладаємо щебінь і знову трамбуємо. Поверх щебеню потрібно прокласти ще шар піску, при необхідності його можна змочити водою і додатково утрамбувати.

 

Наступний етап - примірка. Тепер за допомогою натягнутої мотузки фіксуємо також необхідну висоту бордюру. Установка тротуарних бордюрів своїми руками увазі уважність і точність. Слідкуйте, щоб мотузка була натягнута максимально туго.

Щоб перейти безпосередньо до установки бордюру, потрібно підготувати бетонний розчин. За допомогою лопати змішуємо в кориті пісок, цемент, воду і щебінь дрібної фракції в пропорціях приблизно 2,5: 1: 2: 2. Розчин наносимо на раніше утрамбований пісок.

 

Тепер встановлюємо сам бордюр. Тут допоможе гумовий молоток, який використовують при укладанні тротуарної плитки. Молотком регулюємо висоту бордюру і глибину занурення його в бетонний розчин. Далі закріплюємо бордюрні камені шляхом нанесення розчину на стики між ними з обох сторін. В черговий раз переконавшись, що бордюр коштує рівно, заповнюємо бетонним розчином всі залишилися порожнечі траншеї.

Залишилося лише закрити стики між бордюрними камінням. Засипаємо щілини сухою сумішшю з цементу і піску, а потім проливаємо водою і чекаємо, поки суміш застигне.

 

Технологія установки дорожнього бордюру практично не відрізняється від установки тротуарного. Дотримуючись алгоритм простих дій, ви отримаєте міцну і довговічну конструкцію.